Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   10
                

Marek "Markinson" Napierała


Playboy - magazyn który stał się symbolem. Kto z nas nie kojarzy charakterystycznego logo króliczka? Prawie każdy mężczyzna ma związane z Playboyem wspomnienia. Ja np. zwykłem go czytać na lekcjach Religii w liceum. I coć dzisiaj jestem zagorzałym fanem Maxima to darzę ten magazyn wielkim szacunkiem. To pismo potrafi wyrobić charakter i szkoda, że jest postrzegane jako magazyn tylko dla dorosłych. Zawsze lepiej czytać to niż Bravo lub Popcorn.PLAYBOYEM BYĆ Hugh Hefner - obiekt zazdrości i nienawiści mężczyzn. Jednak zarazem większość facetów (z wyjątkiem Mormonów, gejów itp.) chciałaby chociaż jeden dzień być nim i móc przechadzać się po jego willi w tym sławetnym czerwonym szlafroku. Ale oczywiście nie o szlafrok tu chodzi... :) Teraz mamy okazję wcielić się w rolę Hefnera, tylko wirtualnie niestety ale taki już żywot gracza. Co więcej nie spędzimy w jego willi jednego dnia ale "rozkręcimy" całe imperium Playboya.


Gra Playboy - the Mansion postawi przed graczem 2 główne zadania. Pierwsze to wspomniana przed chwilą budowa imperium, drugie organizacja przyjęć. Do sukcesu prowadzą dwie drogi. Pierwszą z nich będzie kampania złożona z dwunastu misji, która poprowadzi Cię przez całą historię magazynu. Będziesz w niej budował markę tak jak Hefner robił to przez ostatnie pięćdziesiąt lat. Np. twym zadaniem będzie organizacja Playboy Jazz Festival lub próba reaktywacji rozbitego od dwudziestu lat zespołu. Drugim sposób - tryb imperium daje Ci wolną rękę w kreowaniu drogi do sławy. Willa, w której toczyć będzie się akcja (może lepiej byłoby użyć wyrazu posuwać ;) ) składa się z kilku obszarów. Są to: basen, dolne i górne piętro, trawnik, podjazd i altanka.


Na początku wystartujesz tylko z kilkoma osobami - redaktorami, fotografami i kolesiami od składu gazety. Całkowitą kontrolę masz tylko nad Hugh ale możesz oddziaływać na pozostałe osoby. Docelowo Twoim zadaniem będzie zebrać wystarczający materiał do wydania gazety (Drizelda jest w tym specjalistą więc będzie najlepsza w grze z całej redakcji). Będziesz miał dostęp do danych statystycznych dzięki czemu będziesz wiedział czym interesuje się w danym momencie społeczeństwo - np. sportem, filmem czy nowoczesną architekturą. W zależności od tego przeprowadzisz odpowiednie wywiady, przygotujesz odpowiednie artykuły i zdjęcia. Oczywiście nie wydajesz magazynu Murator więc nie o budynki tu chodzi, tylko o króliczki.
PARTY WITH NAKED BUNNIES
Tu pomogą Ci wcześniej wspomniane przyjęcia organizowane w Twej willi. Jak łatwo się domyślić im większą fortunę zbijesz i będziesz bardziej sławny tym łatwiej będzie Ci zaprosić do willi największe sławy. Jak już będą u Ciebie wtedy będziesz mógł namówić je np. na wywiad. Oczywiście nie za darmo. Jak wiadomo każda gwiazda ma swe potrzeby. Czasami wystarczy wystawne przyjęcie z dużą ilością alkoholu, czasami zapewnienie ODPOWIEDNICH rozrywek a czasami jakiś wyjątkowo drogi prezencik. W ten oto sposób przebiegała będzie twa droga do tytułu najlepszego gospodarza na świecie. Ponadto organizacja przyjęć nie jest wcale taka łatwa na jaką wygląda. Gwiazdy oprócz wymagań mają też zupełnie zróżnicowane na wiele sposobów charaktery. Po pierwsze będziesz musiał uważać aby odpowiednio dobrać osoby zaproszone na przyjęcie po drugie odpowiednio z nimi postępować. Pomoże Ci w tym baza danych znanych osobistości zawarta w grze.


Tu przechodzimy do sedna sprawy. Wybranej gwieździe będziesz mógł zaproponować zostanie Playmate of the Month i urządzić sesję fotograficzną w dowolnej części domu. Tu pada odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie. Tak - zobaczysz w tej grze kobiety topless oraz sex. Będziesz mógł poprosić modelkę o zdjęcie górnej części ubrania, ułożenie się na pobliskiej kanapie czy łóżku, przybranie odpowiedniej pozy i gdy już wszystko będzie dopracowane będziesz mógł zacząć robić zdjęcia. Ponadto goście jak i sam Hefner w willi będą mogli oddać się "chwili uniesienia" gdziekolwiek zechcą. Większość postaci w grze będzie fałszywa. Jednak oprócz Hugh zobaczymy jeszcze kilka znanych z realnego świata osobistości. Najwięcej plotek krąży na temat udziału w grze Carmen Electry. Jak ćwierkają ptaszki zza oceanu podobno już zgodziła się na udział w tym projekcie. Ponadto zobaczymy jeszcze między innymi: Jose Canseco, zespół Sum41, Wille Ford, Melisse Joan Hart i Xzibit (tak, też nie kojarzę większości z nich). Ponadto będziesz mógł stworzyć własną postać i nadać jej imię ulubionej gwiazdy jeśli uznasz, że te które są dostępne w grze nie spełniają Twych wymagań.


Co ciekawe autorzy przykładają wiele uwagi aby odpowiednio wyważyć erotyczne treści zawarte w grze. Współpracują w tej dziedzinie z Sony i Microsoftem (w domyśle na ich platformy zostanie wydana gra, więc trzeba zapewnić jej sprzedaż) aby znana skądinąd agencja ESRB nie zakwalifikowała taj gry jako produktu pornograficznego lecz jako produkt dozwolony powyżej osiemnastego roku życia. Ech te amerykańskie restrykcje... Ciekawe czy Hefner zaprosił już do swej willi przedstawicieli (męskiej części) ESRB aby ich "odpowiednio" przekonać :)

PLAYBOYEM JESTEM OOO
Gra na pierwszy rzut oka przypomina symulację życia w stylu The Sims. Grafika jak widać na niekórych screenach mogłaby momentami być trochę bardziej dopracowana. Być może będzie to niezła rozrywka dla starszych graczy? Gra według założeń jej autorów na rynku ma się pojawić w listopadzie bieżącego roku.


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   10