Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   11
              

Marek "Markinson" Napierała


Co powstanie z połączenia gry Battlefield 1942 i świata Gwiezdnych Wojen? Może na przykład powstać mod Galactic Conquest - dość nieudany w opiniach graczy. Może też powstać z tego połączenia zupełnie samodzielna gra.


CHCESZ POTRZYMAĆ MÓJ MIECZ?
Star Wars Battlefront był jedną z głównych gier wystawianych przez Lucas Arts na targach E3. Gra będzie nastawiona głównie na tryb multiplayer, a świat obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. Docelowo gra zostanie wydana na PC oraz konsole Xbox oraz PlayStation2 i będzie oferować dwa tryby rozgrywki. W pierwszym z nich - skirmish - będziesz mógł stoczyć walkę z botami lub kolegą/koleżanką w sieci, według twoich własnych ustaleń. W trybie Battlefront - sercu gry - będziesz mógł stanąć po stronie sił Rebelii, Imperium, Republiki lub Separatystów w walce (zarówno online jak i offline) o kontrolę nad dziesięcioma planetami, między innymi: Endor, Geonosis, Kamino, Naboo, Tatooine i Yavin. W grze tak jak i w samym Battlefieldzie dostępe będą pojazdy, zarówno te naziemne jak i powietrzne. Bedziesz mógł zasiąść za sterami AT-ST, X-Winga i speeder bike'a. W zależności od tego po której stronie staniesz, mieszkańcy planety na której będziesz przebywać będą wobec Ciebie przychylnie lub wrogo nastawieni.

FAR FAR AWAY...
Wielu graczy ucieszy fakt, iż w grze opcjonalnie dostępny będzie widok z perspektywy pierwszej osoby. Jak zwykle autorzy zadbali aby zarówno planety jak i postacie w grze były jak najdokładniej odwzorowane. Produkt ma zaoferować graczom możliwość komunikacji głosowej oraz grę dla szesnastu graczy na konsolach oraz dla trzydziestu dwóch graczaczy na komputerach osobistych (sześćdziesięciu czterech w sieci lokalnej). Wygląda na to, że czasy kiedy wydawało się majątek na makiety i figurki z gry bezpowrotnie mijają ale za to szykuje się naprawdę łakomy kąsek dla fanów Star Wars.
Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   11