Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   15
              

Paweł "Gonzo" Kazimierczak


Dla Kombatantów nadchodzą tłuste dni! Midway uchylił nieco rąbka tajemnicy dotyczącego nowego Mortala. Szósta odsłona smoczej serii ukaże się tylko na X-Boxie i Playstation 2, ale przecież nie platforma się liczy. Według zapowiedzi szykuje się najlepsza część turnieju.Tym co od razu rzuca się w oczy po obejrzeniu materiałów od producenta to modele postaci i projekty poziomów. Powitamy wielu naszych starych znajomych. Wracają Sindel, Baraka (yes!), Nightwolf, Mileena, Sub-Zero i Scorpion (oni to chyba byli w każdej części), ale będzie także kilka nowych postaci. Nie wiem po co oni, bo wyglądają na kalki z innych mordoklepek i nie wzbudzają emocji. Zamiast tych nowicjuszy wolałbym pograć Kabalem czy Smoke`iem, ale to moje raczej marzenia bez szansy na spełnienie w DECEPTION. Szkoda, ale jakoś to sobie Baraką i Scorpionem odbiję.

Mało praktyczne te ostrza Baraki

Całość gry jest dużo mroczniejsza od poprzedniej i wygląd bohaterów tez uległ kosmetycznym zmianom. Modele wyglądają na szalenie szczegółowe, ich ruchy są naturalne, więc wygląda to obiecująco. Same poziomy zyskały na interaktywności. Na jednym z filmików widzimy, jak postacie zrzucają siebie z dachów, trzepią o ściany czy pieszczą się na inny, równie wyrafinowany sposób. Plansze przypominają te z pierwszych trzech części i wolałbym, żeby trochę je urozmaicono, bo w porównaniu z np. DOA ULTIMATE nie porywają. Ale dajmy Midway`owi czas na dopracowanie tego elementu.

Ohoho, zaraz Scorpion odrąbie mu głowę. Yeah!

GAMEPLAY
Wraca Uppercut, symbol serii i podstawowy składnik lwiej części combosów z poprzednich odsłon. Ponownie walniemy podbródkowego i ponownie posłuży on nam jako przerywnik w długich seriach trzepania przeciwników po twarzach. Z tego co widziałem to gra jest bardzo brutalna, więc powinniśmy się cieszyć, bo Mortal zawsze z tego słynął. Postacie zostawiają krew na wszystkich elementach leveli, a trzeba wam wiedzieć, że prawdopodobnie będzie możliwość używania broni przez uczestników turnieju. Jeżeli to was nie przekonało to Midway potwierdził informację na temat Fatality. Maja być one jeszcze bardziej mordercze i brutalne (hoho, ale jatka się zapowiada), a oprócz „zwykłych” fatalów będzie specjalne Stage
Będzie można posłuchać jęków przeciwnika podczas gdy będzie się smażył w lawie lub jego ciało zostaje mielone przez olbrzymie walce. Brzmi apetycznie. Już widzę te demonstracje anty-Mortalowe, hyhy. Widać jednak od razu, że nowy MORTAL KOMBAT nie będzie hardcore`ową bijatyką, a produktem przeznaczonym dla szerszej gawiedzi.

Projekty nowych postaci są ciekawe - zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie w praniu

Nie znaczy to, że będzie mało grywalny, ale nie uświadczymy bardzo zaawansowanych, a tym samym trudnych, kombinacji klawiszy. Mottem jest jak najlepsza zabawa i to się na pewno uda zrealizować. Z ciekawostek, które będą trybami gry trzeba wspomnieć o Kombat Chess i coś na wzór Tetrisa. Szachy z bohaterami turnieju wyglądają zachęcająco i nie mogę się odczekać, żeby je wypróbować. Zawsze to jakaś odmiana.Zwróćcie uwagę na efekty świetlne. Kto, by tam patrzył jak Nightwolf rozpruwa toporem Barakę?

CZEKAMY
Jako że spędziłem dzieciństwo pocinając z kolegami w MK3 to moje oczekiwania, co do DECEPTION są wysokie. Mam nadzieję na mroczny klimat, wymyślne fatale i combosy i ciekawe postacie. Bez tych elementów gra może się nie pokazywać na rynku. Poprzeczka ustawiona przez obecnie panujące bijatyki została zawieszona wysoko, ale Midway ma potencjał, żeby ja podwyższyć. Gra zapowiada się nad wyraz ciekawie. Jeśli twórcy nie zrobią głupstwa to oczekujcie recenzji w którymś z zimowych numerów, bo właśnie na wtedy zapowiedziano grę na Playstation 2 i X- Boxa.


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   15