Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   47
                   W dniu dzisiejszym, dokładnie o godzinie 8:01 czasu polskiego, firma Intel uchyla embargo na swoje nowe produkty - chipsety Intel 915P/G oraz 925X i nową podstawkę pod procesory Pentium 4 - LGA775. Nowe chipsety wnoszą obsługę pamięci DDR2 i magistrali PCI Express. Z płyt (chociaż nie wszystkich) znikną sloty pod zwykłe moduły pamięci DDR. Nie będzie też portu AGP. Słowem - totalna rewolucja.Mimo naszych próśb, nie udało nam się wypożyczyć przed premierą procesora z podstawką LGA775 od firmy Intel. Na szczęście poratowała nas firma Gigabyte (dziękujemy!), która zaopatrzyła nas w ostatniej chwili - wczoraj - w procesor, moduły pamięci DDR2, kartę graficzną ze złączem PCI Express i dwie płyty główne z podstawką LGA775. Do kompletu dorzuciliśmy kolejne cztery płyty. Niestety wbrew planom nie udało nam się przetestować tak dużej ilości sprzętu w przeciągu dzisiejszej nocy, zatem publikację artykułu porównawczego sześciu płyt z podstawką LGA775 przesuwamy na poniedziałek. Abyście nie musieli jednak czekać do poniedziałku, dziś prezentujemy galerię fotek i pierwsze wyniki wydajności chipsetu Intel 915P.

LGA775
Intel po raz kolejny zmienia podstawkę pod procesory Pentium 4. Ta prezentuje zupełnie nowe podejście do tematu. W podstawce znajdują się maciupkie blaszki, stykające się z punktami na spodzie procesora.


Tak - punktami - bowiem procesor nóżek nie posiada w ogóle! Zresztą zobaczcie zdjęcia - wszystko wyjaśnią.
Pierwsze wyniki
Pierwsze testy przeprowadziliśmy na płycie Gigabyte GA-8GPNXP Duo z chipsetem Intel 915P. Na płycie zainstalowaliśmy procesor Pentium 4 3,2 GHz z podstawką LGA775, dwa moduły pamięci DDR2 533 (każdy po 256 MB) i kartę graficzną Gigabyte GV-NX57128D. Pozostałe elementy zestawu testowego to dysk twardy Seagate Barracuda ATA IV 80 GB, CD-ROM MSI 52x, zasilacz Antec 400 W oraz monitor LG Flatron 915FT Plus (19" CRT). Na komputerze zainstalowaliśmy Windows XP Professional, DirectX 9.0b oraz pakiet Intel INF Update w wersji 6.0.0.1014 dla chipsetu i ForceWare 61.34 dla karty graficznej.

Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   47