Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   49
                    

Wacław "DRIZIT" Beck
  No i stało się, nadeszły wakacje, a wraz z nimi 22 numer SS-NG. Tak, mamy już 2 lata. Tę okazję postanowiliśmy uczcić czymś specjalnym. Dlatego właśnie w aktualnym numerze przygotowaliśmy dla WaSS parę perełek. Pierwszą z nich jest wywiad z Panem Mirosławem Dymkiem. Jeżeli go nie kojarzycie (sic!) to śpieszę Wam przypomnieć, że On, wraz ze swoją ekipą, odpowiedzialny jest m.in. za Polan (1 i 2) oraz serię EARTH. Właśnie z powodu tej ostatniej gry, a dokładnie jej najnowszej części, która jest tworzona przez REALITY PUMP – EARTHA 2160, pojechaliśmy do Krakowa, aby przeprowadzić krótką rozmowę z twórcami. Gra prezentuje się naprawdę świetnie. Osobiście gorąco czekam na premierę, która nastąpi, mam nadzieję, już niedługo (piiiiip ;P). W ten sam dzień odbywał się w Krakowie zlot fanów wcześniejszych części EARTH’a (pozdrowienia dla Rosica i Lary ;)), którzy to przybyli do naszej dawnej stolicy, aby w swoim towarzystwie napawać się niesamowitą miodnością ich kochanej gry. Na wywiad i relację ze zlotu fanów EARTH’a gorąco Was zapraszam. Kolejnym ponadprogramowym tekstem w 22 numerze jest relacja ze zorganizowanego przez Techland pokazu dla studentów pt. Współczesne gry komputerowe, zarządzanie produkcją oraz nowoczesne techniki multimedialne”. Nie będę ukrywał się był to wykład wybitnie techniczny, dzięki czemu poziom słów który zrozumiałem zmalał do jednego/kartkę A4 pisaną czcionką 5 ;) (ROTFL - dop. Veeroos). Nie zmienia to jednak faktu że można było z niego dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów dotyczących systemu tworzenia gier, oraz popodziwiać ChromEngine pod postacią X-Pand Rally. Gierka prezentuje się naprawdę dobrze, a ChromeEngine sprawia, że można przejrzeć się w masce samochodu. Oj działo się w tym miesiącu. Jeżeli jeszcze Wam mało (mam nadzieje), to wskoczcie do działu z recenzjami. Jak widać gołym okiem z kilometra w tym miesiącu namnożyło się nam recenzji jak myszów :]. Jest powodujący kołatanie komór, przedsionków i zastawek (uwaga na serce!), ale za to tylko z oceną 6/10, NOSFERATU. Jeżeli mało wam adrenaliny to zapraszamy do recenzji MANHUNT’a, którego to nie powinny zapuszczać dzieci poniżej 21 roku życia, posoka w niej jest synonimem soku a mózgi wykorzystywane jako tapety (8/10). Dalej, świetna gra kosmiczna X2: THE THREAT, której Keiran przyznał bardzo wysoką 9 notę oraz DEUS EX: INVISIBLE WAR z równie zasłużoną 9. Są także SINGLES’i – gra, w której intymność simsów jest już na poziomie betonowego krawężnika oraz TRAINZ RAILROAD SIMULATOR 2004. Można by pisać jeszcze o nich naprawdę długo, ale czekają… Zapowiedzi. W zapowiedziach też sporo się dzieje. W tym numerze postanowiliśmy trochę zamieszać i wymieszać wszystkie zapowiedzi na różne platformy. Powodem takiego działania był fakt, że większość gier opisywanych w tym dziale była prezentowana na targach E3, z których miesiąc temu zapowiedziałem Wam relację.
Dlatego znajduje się tam MORTAL KOMBAT DECEPTION (rządam wersjii PC!) na PS2 oraz X-BOX'a, kolejna z kolei gra powodująca drgawki - RESIDENT EVIL 4 oraz dla odprężenia LEISURE SUIT LARRY: MAGNA CUM LAUDE i PLAYBOY: THE MANSION.
Za te dwie ostatnie zabrał się Markinson – zobaczcie jak sobie z nimi poradził. Klub konesera też grubszy niż zwykle. Znajdziecie w nim pięć tytułów, które same się proszą. aby popłakać się przy ich odpaleniu. Takiego zestawu klasyki chyba nie mieliśmy nigdy, są to bowiem SCORCH , DUNE, HEROES OF MIGHT AND MAGIC 2, KAJKO I KOKOSZ W KRAINIE BOROSTWORÓW oraz LOTUS 2.
Ale SS-NG to nie tylko wywiady, recenzje i zapowiedzi! W Poradni polecam tekst KONSOLA NA LATO w którym to Voo kompleksowo przybliży Was obraz GameBoy’a, wszak Peceta nad rzekę czy morze brać nie wypada. Jeżeli jesteśmy już przy wakacjach, to nie zapomnijcie o przeczytaniu recenzji studia Wizażu – wszak na wakacjach trzeba wyglądać jak człowiek (uwaga, dołączone screeny do gry nie odzwierciedlają gustów redakcji a jedynie Sashh’a). Zapraszam także miłośników mordobić do Głową w Mur w którym to zagościł nowy (do kompletu, nie w zamian ;]) redaktor.
Na koniec zostawiłem sobie 2 wakacyjne konkursy które zorganizowaliśmy dzięki CD PROJEKT oraz TECHLANDOWI. Znajdują się one w dziale z recenzjami a do wygrania są: 3 egzemplarze TRAINZ RAILROAD SIMULATOR 2004 oraz 3 sztuki WYPRAWY DO WNĘTRZA ZIEMI. Pytania są banalne a nagrody warte grzechu. Odpowiedzi ślijcie na adres drizit@beck-co.pl do 15 sierpnia!

Przy pisaniu tego wstępniaka i tak pominąłem 2/3 tekstów, ale chyba sami widzicie że warto było w nas inwestować ;]
Mamy nadzieję, że tym 82 stronnicowym numerem pokazaliśmy Wam, że fakt przeżycia przez nas dwóch lat nie był wcale zbiegiem szczęśliwych okoliczności.
Jeżeli zastanawiacie się co jeszcze z nami Was czeka to poczekajcie jeszcze chwile…spotkamy się już 1 września i planujemy dla Was parę niespodzianek, aby upewnić Was w przekonaniu, że tak dobry numer nie jest jedynie przypadkiem.

Dzięki Wam za te 2 lata spędzone razem. Wpływamy właśnie w 3 rok działalności i mam nadzieję że także dzięki nam przeżyjecie jeszcze wiele miłych chwil w obcowaniu z grami komputerowymi.
Z wciąż aktualnym pozdrowieniem AVE SS(-NG ;P) życzę w imieniu redakcji miłych wakacji!
[DRIZIT] Wywiad z Mirosławem Dymkiem
[DRIZIT] Zlot fanów gry

[m&D] Wykład Techlandu

[Kony] Podsumowanie Rozgrywek Ligowych Unreal Tournament

[Gregorious] Przyjaźń

[Xtense] DivX, XVid i cała reszta
[Voo] Konsola na lato

[Keiran] Dlaczego warto być Rebeliantem?
[Pellaeon] O podróżowaniu…
[Lord Sith Pshemozz] Encyklopedia Pojazdów c.d.

[Veeroos] Legendy - NOBUO UEMATSU
[Xtense] SOUL EDGE - KHAN SUPER SESSION
Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   49